instagram

Kirjastus Ignis Fatuus avaldab 2018. aastal

Antonio Morsiani

raamatu

Bernhardiin

See raamat on kuulsa Itaalia aretaja, kohtuniku ja teadlase Antonio Morsiani üle poole sajandi kestnud vaatluste ja uuringute tulemus. Raamatus käsitletakse põhjalikult bernhardiinide ajalugu, välimikku ja iseloomu ning seletatakse lahti ja kommenteeritakse tõustandardit. Eraldi on käsitletud veel liikumist, bernhardiini tööd päästekoerana ja kutsika valimist. Raamat on illustreeritud rohkete jooniste ja fotodega. Raamatu maht on ca 208 lehekülge.

Pilte itaaliakeelsest originaalist saab vaadata siit.

Pakume bernhardiinide omanikele ja kasvatajate võimalust avaldada raamatus oma bernhardiini(de) pilt ja oma kenneli reklaam.

Samuti pakume reklaamimise võimalust veterinaaridele, koeratoitu või koeratarbeid tootvatele või müüvatele firmadele. Reklaam raamatus on pikaajaline investeering.

Oma bernhardiini pilt raamatusse suurusega 1/4 leheküljest.

Oma kenneli reklaam raamatusse suurusega 1/4 leheküljest.

Koertesse puutuv kommerts-reklaam suurusega 1/4 leheküljest.

Oma kenneli reklaam JA/VÕI oma bernhardiini(de) pilt/pildid raamatusse suurusega 1/2 leheküljest.

Koertesse puutuv kommerts-reklaam suurusega kuni 1/2 leheküljest.

Oma kenneli reklaam JA/VÕI oma bernhardiini(de) pilt/pildid raamatusse ühel leheküljel.

Koertesse puutuv kommerts-reklaam ühel leheküljel.

Oma kenneli reklaam JA oma bernhardiini(de) pilt/pildid raamatusse kumbki ühel leheküljel (st kokku kaks kehekülge).

Koertesse puutuv kommerts-reklaam, kenneli reklaam või oma bernhardiini(de) pilt/pildid tagalehel 1/2 tagalehe suurusena (võimalik osta ka terve tagaleht).

Koertesse puutuv kommerts-reklaam, kenneli reklaam või oma bernhardiini(de) pilt/pildid eeslehel 1/2 eeslehe suurusena (võimalik osta ka terve eesleht).

100 €

150 €

200 €

250 €

350 €

500€

650 €

850 €

900 €

1275 €

Hindadele käibemaksu ei lisandu, Ignis Fatuus TÜ pole käibemaksukohuslane.

Kennelina mõistame registreeritud kennelnimega kasvatajat, kes tegeleb bernhardiinide aretusega. S.t. kenneli reklaam peab seostuma bernhardiinide mitte muud tõugu koertega.

1/4 lehekülje suurus on L80xK112mm. 1/2 lehekülje suurus on L160x112mm või L200xK132mm äärest ääreni trüki korral. Lehekülje suurus on L160xK225mm või L200xK265mm äärest ääreni trüki korral. Äärest ääreni trükil peab pilt olema igast küljest 5mm suurem ehk siis mõõtudega L210xK275mm ja teksti või muude oluliste detailide kaugus pildi (lõike)servadest peab olema vähemalt 5 mm. Pildifailid peavad olema RGB värviruumis või halltoonidena (grayscale) XCF või pakkimata TIFF formaadis ja eraldusvõimega vähemalt 300 dpi’d soovitud suuruse juures. Sama kehtib ka reklaamidele. Raamatu sisupaberiks on planeeritud Arctic Volume Highwhite.

Kui on võimalik, siis pildistamisel seadke oma digikaameras pildiformaadiks RAW või pakkimata TIFF. JPG on pakitud failiformaat ja see võib põhjustada värvikadu ja moonutusi. Võimalusel vältige JPG kasutamist. Sama kehtib ka paberilt skäneerimisel. Skäneerimisel saab parima tulemuse, kui skäneerida negatiivilt või läikega fotolt, matt foto nii hästi skäneerimiseks ei sobi. Vajadusel kasutage professionaali abi. Fotod saab saata skäneerimiseks ka meile (skäneerimise me eest eraldi tasu ei võta, v.a. vajadusel postiga tagasisaatmise kulu), samuti võib meilt küsida abi pildistamisel (tasuline teenus). Vajadusel aitame leida reklaami kujundaja.

Reklaami kujundamisel vältida: 8 punktist väiksemate valgete (negatiivsete) kirjade kasutamist (knock out) värvilistes objektides; InDesign atribuuti Hairline vms ja 0,5 punktist peenemaid jooni. Kursiivkirjade ja peente joonelementidega kirjade soovitav suurus on vähemalt 9 punkti.
Mitte kasutada eriefekte, mis pole PDF versioonis 1.3 realiseeritavad; näiteks jätta osa pildist läbipaistvaks (transparency), lisada sellele varju (drop shadow) vms.

Fotode puhul palume edastada ka fotodel oleva(te) bernhardiini(de) andmed: nimi, registri number, kasvataja nimi, omaniku nimi ja foto autor.

Materjalide esitamise tähtaeg on 1. november 2018.

Ignis Fatuus TÜ võib keelduda reklaammaterjali või piltide kasutamisest, kui selle avaldamine võib kahjustada meie mainet, näiteks kui reklaammaterjal või pildid on tehniliselt sobimatu ning selle korrigeerimine pole meie võimuses (nt väga madala kvaliteediga pildimaterjal, tasuliste või piiratud kasutusõigustega kirjatüüpide kasutamine jms); on vastuolus Eesti vabariigi seadustega; ei vasta headele tavadele; ei sobi kokku raamatu kujundusega; on esteetiliselt või eetiliselt vastuvõetamatu.

Info ja tellimine e-posti aadressil: kaspar@ignisfatuus.org

NB! Raamatul on ÜKS eesleht ja ÜKS tagaleht! Seega on ees- ja tagalehe reklaami maht piiratud. Eesleht on raamatubloki ehk sisubloki ette (esimesele poognale) kleebitud vaba topeltleht, mille üks pool on kinnitatud köite kaane külge. Tagaleht on raamatubloki taha (viimasele poognale) kleebitud vaba topeltleht, mille üks pool on kinnitatud köite kaane külge. Ees- ja tagaleht ühendavad raamatuplokki kaantega. 1/2 ees- või tagalehest mõõdud on L205xK265mm. Ees- ja tagalehele tuleb äärest ääreni trükk, seega palun arvestage lõikevaruga ja ohutu alaga.

NB!NB! Otsime sõbralikke ja sõnakuulekaid võimalikult ideaalse peaga bernhardiine kaanepildi modellideks. Saatke oma bernhardiini pildid (pilt peast, vt ülalolevat raamatu kaanepilti, ja üldvaade) aadressile kaspar@ignisfatuus.org
Saabunud piltide järgi valime välja sobivad bernhardiinid. Teie kuluks on tulla puhta bernhardiiniga kokkulepitud ajal pildistamisele.