instagram

Dmitri Merežkovski “Rüütel”

Jutustus Itaalia aristokraatia elust 16. aastasajast

Dimitri Sergejevitš Merežovski, vene kirjanik, luuletaja, kirjanduskriitik ja filosoof, sündis 1865. aasta augustis Peterburis ja suri paguluses olles 9. detsembril 1941. a. Pariisis.
D. Merežovski on läinud ajalukku kui üks eredamaid Vene kirjanduse ” Hõbedase ajastu ” kirjanikke, kes tõi kirjandusse vene sümbolistliku romaani.
Novell “Rüütel” ilmus 1895. aastal Merežovski novellitsüklis “Itaalia novellid” esimese novellina. Eesti keeles ilmus see novell esmakordselt J. L-i tõlkes ilmselt 1908. aastal ajalehe “Meie Elu” jutulisas.
Dimitri Merežovskit on eesti keelde väga vähe tõlgitud. Peale käesoleva novelli on tema kirjanduslikust pärandist eesti keelde jõudnud üks tema ajaloolistest romaanidest “Julianus Taganeja” (triloogia Kristus ja Antikristus esimene raamat), mis ilmus esmakordselt Anna Haava tõlkes ajalehe “Elu” 1908. aasta numbrites 1 – 78 ning uuesti 1913. aastal A. H. Tammsaare tõlkes.
Käesolevas novelli “Rüütel” uustrükis on tekstile värvingu lisamiseks säilitatud esmatõlkes kasutatud 20. sajandi alguse eesti keel.

Autor: Dmitri Merežkovski
Pealkiri: Rüütel. Jutustus Itaalia aristokraatia elust 16. aastasajast.
ISBN: 978-9949-9713-5-0
Lehekülgi: 32
Hind: 4 EUR